wtorek, 30 marca 2010

Czas Wielkanocy czyli jajka,kury,kogutki, ptaszki i zające

Czas Wielkanocy nam nastał, czas radości, nowego życia, czas zadumy i rozmyślań nad kolejną wiosną naszego życia. Czas kiedy budzimy się z zimowego snu na dobre. Wietrzymy pielesze, organizujemy pospolite ruszenie zwane "wiosennymi porządkami", wpuszczamy wiosnę do domów.Wielkanoc nieodzownie kojarzy się z jajkiem, kurkami, kurczakami, zającem przynoszącym słodkości. Taki własnie klimat chcę stworzyć w naszym domku na święta, radosny, sielski, wiosenny bardzo, dlatego kolory to delikatne pastele różu, zieleni przełamane delikatnością bieli.

Produkuję już od kilku tygodni wystroje świąteczne, ptaszki i serduszka poszyte, jajka poczynione- jakościowo i ilościowo różnorakie. Wielkie, średnie, małe, drewniane i styropianowe, w kratkę, w kwiatki, w paski umościły sobie miejsca w różnych miejscach. Jedne sobie wiszą, inne wysiaduję w trawce.


Nad wszystkim piecze trzymają dwa dostojne kogutki, w strojach galowych a jakże, frak i surdut sobię zalożyły i na parapecie się zadomowiły. Kurki w sukniach strojnych i balowych toaletkę okupują - panny wiadomo. Zajączki jak to zajączki kicają raz tu raz tam.


Świątecznie się zrobiło....
1 komentarz:

  1. Jak świątecznie :) Ładne ozdoby. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń