poniedziałek, 21 marca 2011

Wiosna..... czyli czas na porządki

Mamy WIOSNĘ - niezaprzeczalnie i bezapelacyjnie, jest ta kalendarzowa, ta astronomiczna i co najważniejsze ta rzeczywista - z temperaturą na "plusie", z pąkami na drzewach, z pierwszymi kwiatami i ze Słońcem tym przez duże "S". Rozkoszuję się ta pogodą od kilku dni, no pięknie jest!!! Wiosną zawsze dopada mnie mania porządkowania, wszystkiego i wszędzie. Takie pospolite wietrzenie czego się da, Wszystko poczynając od kołder po ciuchy wyfruwa na wiosenne powietrze, by nabrać oddechu po zimie, by oczyścić miejsce i by pachniało.

W tym roku wiosenne porządki rozpoczęłam od piwnicy, która od przeprowadzki wołała o pomstę do nieba, trwało to długo bo zabrałam się za nią już w połowie lutego i stale coś mi przeszkadzało, a to dzieci chore, a to inne nie cierpiące zwłoki sprawy itp,itd. Twardo jednak dążyłam do celu, zakupione regały poddawane etapowemu bejcowaniu, skręcaniu w końcu stanęły na miejscu. Tym bardziej się ciesze bo wreszcie moje wszelakie pomoce malarskie, narzędziowe i wszystkie inne mają swoje miejsce a ja zyskałam warsztat do pracy.Najwięcej pracy i czasu pochłania jednak ogród, spędzamy w nim każdą wolna chwilę, grabimy, przesadzamy, oczyszczamy, przycinamy. Zakupione już mam donice i będę siać nasionka, w tym roku znacznie więcej, będzie jak zawsze bazylia w kilku odmianach, szczypiorek, koperek, sałata. Pokusiłam się w także o zakup pomidorków koktajlowych i zamierzam je pieczołowicie pielęgnować by latem doczekać się bujnych plonów. Pracy sporo ale warto i co najważniejsze zaczyna się chcieć.

Pięknej Wiosny Wam życzę.

Lutajka

6 komentarzy:

 1. och chyba najbardziej pozazdroszczę Ci tej piwnicy, tego miejsca na przybory hendmejdowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała przestrzeń do przechowywania, a jaki porządek! Widać wiosnę w każdym kącie. Życzę słoneczka, żeby w ogrodzie dobrze się pracowało!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki Ty masz porządek w piwnicy.
  Muszę mojemu mężowi pokazać, bo piwnica u nas to jego teren....
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne rynienki --doniczki.........gdzie takie cuda można kupić???? Mam nasiona do posadzenia, a juz drugi tydzień szukam donic na nie, u mnie same paskudne plastiki.....brrrr:))))

  Zapraszam na moje Candy.

  OdpowiedzUsuń
 5. dziekuje za komentarze, Kochane ja ten porzadek to tworzyłam i tworzyłam, nie chciałybyśce widziec tego co było przed :-).
  Patti rynienki/skrzynki do kupienia w Lidlu.

  OdpowiedzUsuń
 6. No Madzia ostro wzięłaś się :) Ja mam zaległe :(
  Buziaki ślę i odezwij się czasem.
  Magda

  OdpowiedzUsuń